AFY320240A0-3.5INTH-R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5491-AFY320240A0-3.5INTH-R-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AFY320240A0-3.5INTH-R |
Description | GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5" |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) 24-Bit (RGB), SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 240 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm) |
Manufacturer Orient Display | Viewing Area 72.28mm W x 54.76mm H |