AFY320240A0-3.5INTH-C2 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5491-AFY320240A0-3.5INTH-C2-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AFY320240A0-3.5INTH-C2 |
Description | GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK 3.5" |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Black TFT - Color 24-Bit (RGB), I2C 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm) |
Manufacturer Orient Display | Viewing Area 71.08mm W x 53.56mm H |