AFL240135A0-1.14INTM-ANO
DigiKey Part Number
2544-AFL240135A0-1.14INTM-ANO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFL240135A0-1.14INTM-ANO
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.14"
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 1.14" (28.96mm) 240 x 135
Category
Diagonal Screen Size
1.14" (28.96mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
26.10mm W x 16.10mm H