AFL16080A0-0.96INTM-ANO
DigiKey Part Number
5491-AFL16080A0-0.96INTM-ANO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFL16080A0-0.96INTM-ANO
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 0.96"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 0.96" (24.38mm) 160 x 80
Category
Diagonal Screen Size
0.96" (24.38mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
22.90mm W x 12.00mm H