AES200200A00-1.54ENRS
DigiKey Part Number
2544-AES200200A00-1.54ENRS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AES200200A00-1.54ENRS
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT - 1.5"
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Reflective E-paper SPI 1.5" (38.10mm) 200 x 200
Category
Diagonal Screen Size
1.5" (38.10mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
27.00mm W x 27.00mm H
Series
Backlight
Without Backlight
Packaging
Box
Dot Pixels
200 x 200
Part Status
Active
Interface
SPI
Display Type
E-paper
Controller Type
SSD1681
Display Mode
Reflective
Dot Pitch
0.14mm W x 0.14mm H