Image for OSTOQ197050 is not available
OSTOQ197050
DigiKey Part Number
OSTOQ197050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTOQ197050
Description
TERM BLOCK HDR 19POS 5MM
Detailed Description
19 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Type
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions
19
Positions Per Level
19
Contact Tail Length
0.157" (4.00mm)
Insulation Height
0.157" (4.00mm)
Pitch
0.197" (5.00mm)