Image for OSTOQ10A050 is not available
OSTOQ10A050
DigiKey Part Number
OSTOQ10A050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTOQ10A050
Description
TERM BLOCK HDR 10POS 7.50MM
Detailed Description
10 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.295" (7.50mm) Vertical Through Hole
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Type
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions
10
Positions Per Level
10
Contact Tail Length
0.157" (4.00mm)
Insulation Height
0.157" (4.00mm)
Pitch
0.295" (7.50mm)