GT2-BELT300-6MM
DigiKey Part Number
1188-GT2-BELT300-6MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT2-BELT300-6MM
Description
GT2-BELT300-6MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Timing Belt 11.811" L x 0.236" W (300.00mm x 6.00mm)
Mfr
Type
Packaging
Bulk
Specifications
11.811" L x 0.236" W (300.00mm x 6.00mm)