S11M07-P14MCC0-5270 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 309
14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
S11M0
ODU Medi-Snap®
S11M07-P14MCC0-5270
DigiKey Part Number
1907-1508-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11M07-P14MCC0-5270
Detailed Description
EDA/CAD Models
S11M07-P14MCC0-5270 Models
Color
Gray
Current Rating (Amps)
2.5A
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C