956-025-020R121 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 894
In Stock: 93
HARTING
In Stock: 19
HARTING
Amphenol CONEC
In Stock: 81
Amphenol CONEC
In Stock: 133
In Stock: 6
Molex
In Stock: 188
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
956-025-020R121
DigiKey Part Number
956-25SMPE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
956-025-020R121
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG SHLD
Detailed Description
EDA/CAD Models
956-025-020R121 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Shielding
Shielded
Material
Plastic, Metallized
Part Status
Active
Plating
Nickel over Copper
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Color
Silver
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos