772-E15-113R011
772-E15-113R011
NorComp Connector Solutions for Telematics
772-E15-113R011
DigiKey Part Number
NOR1056-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
772-E15-113R011
Description
CONN D-SUB PLG 15POS PNL MT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
772-E15-113R011 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Grounding Indents
Dielectric Material
Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C