580-M25-113L001
580-M25-113L001
DigiKey Part Number
37-580-M25-113L001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
580-M25-113L001
Description
CONN MICRO-D PLG 25P PNL MT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
580-M25-113L001 Models
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
60VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C