171-050-113R911
171-050-113R911
171-050-113R911
DigiKey Part Number
9250ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-050-113R911
Description
CONN D-SUB PLG 50POS PNL MT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
171-050-113R911 Models
Current Rating (Amps)
5A
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C