171-050-113R001
171-050-113R001
171-050-113R001
DigiKey Part Number
4250ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-050-113R001
Description
CONN D-SUB PLG 50POS PNL MT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
171-050-113R001 Models
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C