PESD1CANFD33L-QYL
DigiKey Part Number
1727-PESD1CANFD33L-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD1CANFD33L-QYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD1CANFD33L-QYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD1CANFD33L-QYL
Description
TVS DIODE 33VWM 36VC DFN10062
Customer Reference
Detailed Description
36V (Typ) Clamp 3.8A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
Applications
CAN
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
9.5pF @ 1MHz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
34V
Package / Case
SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
36V (Typ)
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.8A (8/20µs)