PESD1CANFD30LS-QYL
DigiKey Part Number
1727-PESD1CANFD30LS-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD1CANFD30LS-QYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD1CANFD30LS-QYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD1CANFD30LS-QYL
Description
TVS DIODE 30VWM 34VC DFN1006BD2
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34V (Typ) Clamp 3.8A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006BD-2
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
CAN
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
9.8pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
31V
Package / Case
SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
34V (Typ)
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.8A (8/20µs)