BU-6161-M-60-2
DigiKey Part Number
BU-6161-M-60-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-6161-M-60-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"
Detailed Description
60.0" (1524.00mm) Banana Plug, Single, Sheathed To Banana Plug, Single, Sheathed Patch Cord 1000V (1kV)
Category
Cable Length
60.0" (1524.00mm)
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Current Rating (Amps)
20A
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"
In-Stock: 0
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"