BU-4150029012
DigiKey Part Number
314-BU-4150029012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150029012
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
3 GHz
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C