BU-4150028036
DigiKey Part Number
314-BU-4150028036-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150028036
Description
COAX CBL BNC TO SMA 36"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-316 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Frequency - Max
3 GHz
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C