L128-4080SA35A00B5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Luminus Devices Inc.
LED Lighting LUXEON 2835 Commercial White, Neutral 4000K 2.71V 120mA 120° 1411 (3528 Metric)
L128-4080SA35A00B5
DigiKey Part Number
1416-L128-4080SA35A00B5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L128-4080SA35A00B5
Detailed Description
Current - Max
300mA
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
36lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Test
120mA
Thermal Resistance of Package
10°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.71V