V39ZS20PX10 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 V 2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Building Automation – Protect/Sense/Control
V39ZS20PX10
DigiKey Part Number
V39ZS20PX10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V39ZS20PX10
Description
VARISTOR 39V 2KA DISC 20MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
42.9 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
12000 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
25 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
31 V
Varistor Voltage (Min)
35.1 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
39 V