TMOV25SP385M is out of stock and can be placed on backorder.
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
620 V 20 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Square 25mm, 3 Lead
Building Automation – Protect/Sense/Control
TMOV25SP385M
DigiKey Part Number
F5330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMOV25SP385M
Description
VARISTOR 620V 20KA SQUARE 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TMOV25SP385M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
682 V
Current - Surge
20 kA
Series
Energy
430J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
900 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
385 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
505 V
Varistor Voltage (Min)
558 V
Varistor Voltage (Typ)
620 V
Package / Case
Square 25mm, 3 Lead