SMDJ48CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 23 509
Datasheet
Direct
Central Semiconductor Corp
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 493
Microchip Technology
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
77.4V Clamp 38.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ48CA-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ48CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ48CA-HRA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
38.8A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V