SMDJ17CA-T7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Comchip Technology
Comchip Technology
Similar
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 24
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
27.6V Clamp 108.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ17CA-T7
DigiKey Part Number
SMDJ17CA-T7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ17CA-T7
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ17CA-T7 Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
108.7A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V