SMDJ100A-T7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 12 490
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 560
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
162V Clamp 18.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ100A-T7
DigiKey Part Number
SMDJ100A-T7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ100A-T7
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ100A-T7 Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.5A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Voltage - Breakdown (Min)
111V