1.5SMC9.1A
DigiKey Part Number
18-1.5SMC9.1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-1.5SMC9.1ACT-ND - Cut Tape (CT)
18-1.5SMC9.1ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC9.1A
Description
TVS DIODE 7.78VWM 13.4V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13.4V Clamp 113.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1.5SMC9.1A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
113.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
8.65V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
13.4V