0298400.ZXH
DigiKey Part Number
F4776-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0298400.ZXH
Description
FUSE AUTO 400A 32VDC AUTO LINK
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
400 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Category
Voltage Rating - DC
Mfr
Response Time
Slow Blow
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Breaking Capacity @ Rated Voltage
2kA
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Bolt Mount
Color
Violet
Fuse Type
Size / Dimension
1.149" L x 0.750" W x 0.422" H (29.20mm x 19.05mm x 10.72mm)