TRME337K010R0035
DigiKey Part Number
478-6258-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-6258-1-ND - Cut Tape (CT)
478-6258-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRME337K010R0035
Description
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 35mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TRME337K010R0035 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
10 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm