TPME337K010R0023
DigiKey Part Number
478-3628-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3628-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3628-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPME337K010R0023
Description
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 23mOhm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
23mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V