TPSW686K006R0125 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 2 569
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
In Stock: 878
Vishay Sprague
KEMET
In Stock: 863
68 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 125mOhm
TPSW686K006R0125
DigiKey Part Number
478-3312-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3312-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSW686K006R0125
Description
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
125mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Digi-Reel®
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
W
Voltage - Rated
6.3 V