TPSD107M010A0050 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 6 493
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 60
Similar
In Stock: 35
Similar
In Stock: 378
In Stock: 291
In Stock: 14
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm
TPS Series
TPSD107M010A0050
DigiKey Part Number
TPSD107M010A0050-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD107M010A0050
Description
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V