TAJE107M010RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 35
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 378
In Stock: 291
In Stock: 14
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric)
TAJE107M010RNJ
DigiKey Part Number
TAJE107M010RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJE107M010RNJ
Description
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJE107M010RNJ Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V