TPSD107K010Y0150 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 100
Datasheet
Upgrade
In Stock: 560
Upgrade
In Stock: 1 434
Similar
In Stock: 1
Similar
In Stock: 392
In Stock: 60
In Stock: 230
In Stock: 372
In Stock: 277
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 150mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD107K010Y0150
DigiKey Part Number
TPSD107K010Y0150-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD107K010Y0150
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V