TAJE107K010RNJ
DigiKey Part Number
478-11067-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11067-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11067-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJE107K010RNJ
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric)
EDA/CAD Models
TAJE107K010RNJ Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V