TPSC476K010P0350 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 77
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 33 976
Similar
Similar
In Stock: 304
Vishay Sprague
In Stock: 418
Upgrade
KEMET
Vishay Sprague
In Stock: 16
KEMET
In Stock: 13
47 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 350mOhm
2312 (6032 Metric) TPS C Code Chip Caps
TPSC476K010P0350
DigiKey Part Number
TPSC476K010P0350-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC476K010P0350
Description
CAP TANT 47UF 10% 10V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
350mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V