TPSC476K010S0350
DigiKey Part Number
478-TPSC476K010S0350TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TPSC476K010S0350CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TPSC476K010S0350DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC476K010S0350
Description
CAP TANT 47UF 10% 10V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 350mOhm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
350mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V