TPSC157M004R0070 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Direct
Vishay Sprague
Vishay Sprague
150 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2312 (6032 Metric) 70mOhm
2312 (6032 Metric) TPS C Code Chip Caps
TPSC157M004R0070
DigiKey Part Number
TPSC157M004R0070-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC157M004R0070
Description
CAP TANT 150UF 20% 4V 2312
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V