TAJW157M004RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
Vishay Sprague
150 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2312 (6032 Metric) 1.3Ohm
TAJW157M004RNJ
DigiKey Part Number
TAJW157M004RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJW157M004RNJ
Description
CAP TANT 150UF 20% 4V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJW157M004RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.3Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
W
Voltage - Rated
4 V