TPSA106M006R1500
DigiKey Part Number
478-9033-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9033-1-ND - Cut Tape (CT)
478-9033-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSA106M006R1500
Description
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 1.5Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPSA106M006R1500 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V