TPSA105M035H3000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 3Ohm @ 100kHz
TPSA105M035H3000
DigiKey Part Number
478-TPSA105M035H3000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSA105M035H3000
Description
CAP TANT 1UF 20% 35V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
35 V