T489A105M035ATE3K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
1 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 3Ohm @ 100kHz
T489A105M035ATE3K0
DigiKey Part Number
399-T489A105M035ATE3K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T489A105M035ATE3K0
Description
CAP TANT SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T489A105M035ATE3K0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
35 V