TPMY227M006R0030 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 729
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 400
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
In Stock: 194
In Stock: 837
Vishay Sprague
In Stock: 631
Vishay Sprague
220 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 30mOhm
TPMY227M006R0030
DigiKey Part Number
478-5256-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPMY227M006R0030
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
6.3 V