TCTOBL1V685M8R-ZF1
DigiKey Part Number
478-TCTOBL1V685M8R-ZF1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCTOBL1V685M8R-ZF1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCTOBL1V685M8R-ZF1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCTOBL1V685M8R-ZF1
Description
CAP TANT POLY 6.8UF 35V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 1411 (3528 Metric) 150mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KYOCERA AVX
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
6.8 µF
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
BL
Voltage - Rated
35 V