TCTOBL1V106M8R-ZD1
DigiKey Part Number
478-TCTOBL1V106M8R-ZD1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCTOBL1V106M8R-ZD1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCTOBL1V106M8R-ZD1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCTOBL1V106M8R-ZD1
Description
BL- CASE / 106- CAP CODE / POLY
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 1411 (3528 Metric) 200mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KYOCERA AVX
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
10 µF
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
BL
Voltage - Rated
35 V