TAJD336M025RNJ
DigiKey Part Number
478-8913-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8913-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8913-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD336M025RNJ
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
EDA/CAD Models
TAJD336M025RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V