THJD336K025RJN
DigiKey Part Number
478-12962-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12962-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12962-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THJD336K025RJN
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz