TAJD107K020ANJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 11
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 5 180
Datasheet
Similar
In Stock: 0
In Stock: 40
In Stock: 33
Vishay Sprague
Vishay Sprague
In Stock: 481
In Stock: 84
100 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 500mOhm
TAJD107K020ANJ
DigiKey Part Number
TAJD107K020ANJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD107K020ANJ
Description
CAP TANT 100UF 10% 20V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJD107K020ANJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
20 V