TAJD106M050RNJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 4 681
Datasheet
Similar
In Stock: 1 642
In Stock: 704
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 252
Direct
Vishay Sprague
KEMET
Upgrade
In Stock: 951
KEMET
10 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 800mOhm