TAJB107M004RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 3 742
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 650
Direct
Vishay Sprague
KEMET
Vishay Sprague
KEMET
100 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 1411 (3528 Metric), 1210 900mOhm
TAJB107M004RNJ
DigiKey Part Number
TAJB107M004RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJB107M004RNJ
Description
CAP TANT 100UF 20% 4V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJB107M004RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V