TAJA474M025SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 5 431
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
In Stock: 48
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 700
0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1206 (3216 Metric) 14Ohm
TAJA474M025SNJ
DigiKey Part Number
TAJA474M025SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJA474M025SNJ
Description
CAP TANT 0.47UF 20% 25V 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJA474M025SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
14Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
25 V